Intrebare
Societatile care desfasoara activitai cu amanuntul (ex. vanzari papetarie), la cererea clentului sunt obligate sa elibereze facturi. Aceste facturi pot fi incasate cu chitanta? Sau stingerea lor se face obligatoriu cu bon de la casa de marcat?In cazul in care ...
Deschis 0
4 ani 2 Răspunsuri 6347 vizualizari 0

Intrebare
Avand in vedere noile modificari in legislatie privind casele de marcat, intrebarea este daca magazinele online sunt obligate sa emita sau nu bon fiscal. Legea: http://codfiscal.net/42243/oug-281999-actualizata-2015-obligatia-agentilor-economici-de-utiliza-aparate-de-marcat-electronice-fiscale zice asa: Art. 1 (1) Operatorii economici care încasează, integral sau parţial, cu numerar sau prin utilizarea ...
Deschis 0
, , 5 ani 15 Răspunsuri 3950 vizualizari 0