Salut! In cazul produselor la comanda - de tipul laptop customizabil se poate face retur? Noi am avut o situatie cu un client. Desi am fost cat de amabili se poate, ne-a facut si reclamatie la OPC. Din cate stim noi, legea zice asa:

Potrivit aceleași OUG, ART. 16 Exceptări de la dreptul de retragere, produsele configurate, personalizate la solicitarea utilizatorului/ clientului nu se supun returului.

„Sunt exceptate de la dreptul de retragere prevăzut la art. 9-15 în ceea ce privește contractele la distanță și contractele în afara spațiilor comerciale următoarele:

c) furnizarea de produse confecționate dupa specificațiile prezentate de consumator sau personalizate în mod clar

Daca ti se pare interesant te rugam sa dai un share. Multumim :)